Description
Engineered Oak with a Wire Brushed texture.
Engineered Oak with a Wire Brushed texture.
| Structure | Engineered |
|---|---|
| Species | Oak |
| Texture | Wire Brushed |
| Finish | PPG Aluminum Oxide UV Lacquer |
| Dimension | 5/8" x 7-1/2" |
| Wear Layer | 4mm |
| Length | 75" |
| SQ.FT/Carton | 23.31 |
Reviews
There are no reviews yet.