Description
Engineered European Oak with a Wire Brushed texture.
Engineered European Oak with a Wire Brushed texture.
| Structure | Engineered |
|---|---|
| Species | European Oak |
| Texture | Wire Brushed |
| Finish | PPG Aluminum Oxide UV Lacquer |
| Dimension | 3/4" x 9-1/2" |
| Wear Layer | 4mm |
| Length | 87" |
| SQ.FT/Carton | 28.42 |
Reviews
There are no reviews yet.